Про видавництво

Видавничо-поліграфічний центр «Економічна думка»

Видавництво «Економічна думка» як структурний підрозділ ТАНГ створено 6 лютого 1997 р. згідно з наказом № 37.

Колектив видавничо-поліграфічного центру “Економічна думка ТНЕУ”
(2016 рік – під час відзначення 50-річчя ТНЕУ)

На той час це було перше видавництво серед економічних вищих навчальних закладів України. У його складі функціонувало два відділи: редакційно-видавничий (керівник Б. С. Легкий) і газета «Академія».

Реформування та розширення функцій структурних підрозділів, створення інститутів, філіалів, центрів ТАНГ потребувало збільшення обсягу редакційно-видавничої роботи. Тому поступово колектив видавництва поповнився новими працівниками, оснастився новою технікою і, відповідно, зріс обсяг роботи. Керівником видавництва з лютого 1997 р. став Валерій Пилипович Кобернюк. У штаті підрозділу працювали заступник директора Л. П. Друшляківська, інженер-програміст І. Є. Романець, літературний редактор С. В. Стецюк, які підготували до друку і видали перші книги «Економічної думки». У цьому ж році була запроваджена посада головного редактора, ним став тернопільський письменник, член Національної спілки письменників України Б. І. Мельничук, який обіймав цю посаду упродовж 1998–2003 рр.

З 2004 р. до 2007 р. директором видавництва був заслужений журналіст України І. П. Мороз, головним редактором – канд. пед. наук Т. В. Присяжний.

З 2008 р. керівництво видавництвом здійснює В. С. Французов, який навчався на факультеті фінансів Тернопільської академії народного господарства, з 2001 р. розпочав працювати інженером комп’ютерного відділу видавництва «Економічна думка». Бажання стати професіоналом і освоїти всі тонкощі поліграфії зобов’язали його стати студентом Української академії друкарства у Львові. Другий диплом про вищу освіту отримав у 2007 р здобувши кваліфікацію «технолог-видавець».

Під керівництвом В. С. Французова здійснюються заходи щодо вдосконалення видавничої справи, зростає випуск наукових і навчально-методичних видань, розширюється спектр поліграфічних послуг та підвищується якість виготовленої продукції.

Випуск першої книжкової продукції розпочався у 1998 р. «Економічна думка» почала видавати монографії, підручники, посібники та методичні вказівки, рекомендації, а також наукові журнали. Спільно з київським видавничим центром «Академія» було підготовлено до друку унікальне видання: Економічна енциклопедія : у 3 т. / відп. ред. С. В. Мочерний. – К., Тернопіль, 2000–2002.

З 1999 р. налагоджено стосунки з усіма українськими університетами та внз економічного профілю. Продуктивна співпраця об’єднала підрозділ із багатьма видавництвами і книгорозповсюджувачами України.

За майже 20 років діяльності колектив видавництва пройшов через низку часткових реорганізацій і трансформацій. 24 січня 2011 р. підрозділ перейменовано на видавничо-поліграфічний центр «Економічна думка ТНЕУ». У центрі функціонуювало три відділи: додрукарської підготовки, видавничо-друкарський та видавничо-маркетинговий. Згодом два останні були об’єднані у відділ друку та післядрукакрської обробки.

Грамотно вичитують і корегують текстовий матеріал майстри слова О. В. Бойчук, І. Є. Буняк, О. В. Катрусяк. Упродовж багатьох років сумлінно працюють над додрукарською підготовкою та верстанням Л. М. Верней, Н. Р. Демчук, О. М. Драбюк, О. О. Слимак. Усю свою душу вкладає в оформлення продукції художник-дизайнер М. М. Одобецька. Вправно керує цим творчим відділенням Ю. Я. Хомацький.

Важливий виробничий і складний процес друку, сортування, складання, склеювання, ламінування тощо готової продукції забезпечує відділ друку та післядрукакрської обробки. Під вмілим керівництвом М. О. Коропецької вправно працюють техніки, технолог та інженери А. І. Голота, М. Б. Дзьоба, Н. М. Найда, Н. М. Шибиста. Облік, складання кошторисів, ціноутворення – під пильним оком економіста-бухгалтера Л. В. Климчик та завідувача складу Г. І. Нестерчука.

На сьогодні «Економічна думка ТНЕУ» забезпечена сучасною поліграфічною та комп’ютерною технікою і готова до значного розширення видавничої діяльності, фактично вийшовши за рамки поліграфічної дільниці.

За час видавничої діяльності світ побачило понад 3000 назв літератури різних жанрів (монографії, підручники, навчальні посібники, методичні рекомендації, періодичні фахові наукові видання та ін.).

З ініціативи керівництва придбано необхідну техніку, і тепер ВПЦ «Економічна думка ТНЕУ» має замкнутий цикл друку. В 2015 р. започатковано виготовлення дипломів (магістрів, спеціалістів, бакалаврів) для випускників нашого університету.

За понад 20 років плідної діяльності видавничо-поліграфічний центр набув великої популярності серед книговидавців, книгорозповсюджувачів, науковців та працівників вищої школи. Відпрацьована система «Книга поштою» – передплата. Так, через мережу «Укрпошта» можна оформити передплату на наукові журнали: «Вісник ТНЕУ», «Світ фінансів» «Психологія і суспільство», «Комп’ютинг», «Журнал європейської економіки». На сьогодні це отримувачі з усієї України, а саме: Київ, Харків, Донецьк Луганськ, Львів, Одеса, Херсон, Полтава, Черкаси Чернівці, Бердянськ та ін. Налагоджено зв’язки із видавництвами, книготорговельними фірмами та внз України.

З метою популяризації видавничої діяльності ТНЕУ, поширення інформації про наукові досягнення університету, презентації новинок навчальної літератури ВПЦ «Економічна думка ТНЕУ» понад 16 років бере активну участь у всеукраїнських книжкових фестивалях, ярмарках, форумах і виставках. Продукція центру отримала близько 20-ти різних нагород і відзнак, дипломів, грамот у різних номінаціях.

Перед колективом поставлене фундаментальне завдання – стати потужною поліграфічною базою Тернопільського національного економічного університету для якомога повного задоволення видавничих потреб усіх структурних підрозділів, у т. ч. – забезпечити оперативне поліграфічне виготовлення продукції.